Bulaşık makinem arçelik 6230 HT su almıyor.

Merhaba.

Bulaşık makinem arçelik 6230 HT markalı.Benim sorum bulaşık makinem fişi taktığımda motoru çalışıyor ama ne su alıyor ne deterjan.Ben önceden makinenin fişini taktığımda açma düğmesine basıp sonra başlat düğmesini bastığımda makine çalışıyordü. Şimdi fişi takıyorum açma düğmesini basıyorum hemen çalışıyor ama ne deterjan alıyor ne makine şu alıyor.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Ben bu arızayı kendim duzeltebilirmiyim. Teşekkür eder iyi günler dilerim.

ÇÖZÜM

Su almama ve deterjanın olduğu gibi çıkma sorunlarının birçok nedeni olabilir. Bulaşık makinesindeki kimi parçalar da bu arızalara sebep olabilir.
Su giriş valfi (ventil): Bu parça bozulduğu zaman makine su almaz. Bu nedenle eğer bulaşık makineniz su almıyorsa ilk olarak su giriş valfini kontrol etmelisiniz.
Pompa motoru: Pompa motoru, makinedeki suyu boşaltmakla yükümlüdür. Ancak bu parça kısa devre yaparsa ya da herhangi bir nedenle hata verirse bulaşık makinesi arıza yapabilir.
Emniyet sivici: Her marka ve modelde emniyet sivici bulunmaz; ancak bulunanlar için su arızalarında emniyet sivicinin de kontrol edilmesi gerekir. Zira su almama problemi, emniyet sivicinin bozulduğuna işaret de olabilir. Emniyet sivicini yalnızca teknik servis değiştirebildiğinden, arıza durumunda mutlaka bulaşık makinenizin markasına uygun yetkilendirilmiş teknik servisi çağırmanızı öneriyoruz.
Musluk: Eğer bulaşık makinesi su almıyor ise ilk yapmanız gerekenlerden biri musluğu kontrol etmektir. Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su hortumunun ucundaki musluğun kapalı olması ya da bozuk olması da güçlü bir ihtimalken, sular kesilmiş ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Bu nedenle teknik servis çağırmadan önce mutlaka musluğu kontrol edin.

Yanıt Yok

  1. Anonim
  2. Anonim
  3. Anonim

Cevap Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.