Demirdöküm F4 Arızası

demirdöküm f4 arızası çözümü

Demirdöküm f4 hatası.

Demirdöküm f4 arızası solaris, sargon condense, sargon premıx, kalisto, nitron, nanomıx, vınto, themafast, ısofast ve ısofast rc kombilerde iyonizasyon hatası için…

Çözüm Yolu

  • Ateşleme elektrotları’nı kontrol edin, oksitlenme, paslanma, kirlenme gibi durumlar söz konusu olabilir.
  • İyonizasyon elektrodu, öncelikle gaz vanaları kontrol edilmeli ve kombiye gaz girişi olduğundan emin olunmalıdır. Kombiye gaz geliyor ise kombiyi resetleyerek tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Kombi yine arızaya geçiyorsa teknisyen desteği almak için bir kombi servisine ulaşınız. Demirdöküm kombi elektronik kart arızası, Demirdöküm kombi iyonizasyon elektrot arızası mevcut olabilir. Yapılan arıza tespiti sonucunda arızalı parça tamir edilerek veya değiştirilerek hata giderilir.
  • Gaz valfi cihazınıza gaz gelmiyor ise yada geliyor ama cihazınız algılamıyor ise gaz valfini değiştiriniz.Gaz gelip gelmediğini baymak e01 arızası yazımızdaki ilk 3 maddeyi kontrol ederek arıza tesbitini yapabilirisniz.
  • Üstteki tüm maddeleri kontrol ettiğinizde sorun / yada problem görmediyseniz muhtemel diğer arıza sebebi Demirdöküm kombi kart arızasıdır.Elektronik kartın ( beynin ) değişimi / onarımı yapılmalıdır.

Bir Yanıt

  1. Doğan Ulusoy

Cevap Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.