ClickCease

Buderus 6A Arızası nedir?

Buderus kombi neden 6a arızası verir, buderus 6a arıza kodu nedir, buderus 6a çözümü, hata kodu çözümleri gibi soruların cevapları için makalemizi okuyunuz.

Kontrol etmeniz gereken durumlar..

 1. Dairenizin dışında olan gaz hattından dairenize gelen tesisat’ın gaz vanasını kontrol edin gaz vanası boruya paralel durumda olacaktır. ( Örn Resim Sayfanın Altında )
 2. Mutfaktaki set üstü ocağınıza gaz geliyor mu? ( gelmiyorsa gaz’ınız kesilmiştir yada doğalgaz sayacınızda arıza vardır.)
 3. Kombinizin alt tesisat kısmında sarı renkte gaz vanası vardır aynı şekilde kontrol ediniz.
 4. Su basıncı 1 barın altında ise çalışmaz.( Kombinizin altındaki su doldurma vanasını açın bar göstergesi 1,5  bar oluncaya kadar kombiye su verin.)
 5. Cihazınızı resetleyin Reset tuşuna 5 saniye kadar basılı tutunuz cihaz kendini yeniden başlatacaktır.
 6. Resetleme işlemini bir kaç kez deneyiniz.

Yukarıdaki maddeleri okuyup kontrolleri, müdahaleleri yaptıysanız ya da sağladıysanız ve sorun hala çözülmedi ise Buderus Yetkili Servisi’ni arayınız.Yada sitemizin servis ara kısmından size en yakın Kombi Yetkili Servisi’ni arayıp servis talebinde bulununuz.

Buderus kombinizde rızalı olma ihtimali olan parçalar şunlardır.

 • Buderus Elektronik Kart
 • Kombinizin ateşeleme iyonizasyonu.
 • Gaz valfi.

Yetkili servis geldiğinde arıza tesbitinden sonra elektronik kart arızası ise sizlere direk parça değişimi olacağını söyler sıfır parça fiyatları ile onarım / tamir olmuş parça fiyatları arasından yarı yarıya fiyat değişmektedir. Lütfen buderus kart tamiri diye internette yada sitemizde arattırınız.

Sizlere tavsiyemiz arızalı olan parçaların ( buderus kart, elektronik kart, gaz valfi, ) bu parçaların tamiri olabileceği hususudur.

buderus kombi kart tamiri

Buderus kombi kart tamiri.

 

2 Yorum

 1. Kombi Teknisyeni
 2. necdet yazar

Cevap Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.